Garderoobisüsteemid ja lükanduksed – Miks tellida salongist Liuglev Uks?

Ei ole teada, millise tootja melamiinplaati meist odavamad liugustepakkujad kasutavad, kuid teatavasti paljud konkurendid kasutavad 16 mm paksust odavat väiksema pinnatihedusega puitlaastplaadile melamineeritud plaati.

Plaadi pinnatihedus on oluline kui soovite kunagi mõnd riiulit vahetada korvi vastu või ümber tõsta. Kui plaat on pehmem, siis kannatab see kinnituse kruvi ainult korra sisse keerata ja välja keeramisel on juba ava lagunenud ning plaatsein rikutud.

Eesti suurima liuguksetootja L-UKS liuguste müüjana võime kinnitada, et L-UKS toodetes kasutatakse vaid kõige paremate kvaliteedinäitajatega plaaditootjate materjale (peamiselt Soome tootja Koskinen ja Austria tootjate EGGER ja Kronospan plaate), mis kindlasti ajab sisseostetava materjali hinna kallimaks, kui odavamate materjalide kasutajatel. Samas arvame, et see on õigustatud, kuna kapp ja liuguksed ostetakse ikkagi mitte aastaks/paariks vaid ikka vähemalt kümneks aastaks.

On teada, et paljud soodsamaid hindu pakkuvad müüjad kasutavad 16mm paksust plaatmaterjali ja servakandina kasutatakse õhukest 0,2 või 0,4mm paksust melamiinkanti. L-uks seevastu kasutab 18mm paksust melamiinplaati ja 1,2mm ABS servakanti. Servakandist ja riiulimaterjali paksusest sõltub olulisel määral aga toote vastupidavus ja kvaliteet.

Riiulikanduritena kasutame meie nägusaid riiuli sisse peituvaid Hettich toolex kinnituskandureid, paljud konkurendid aga kasutavad metallist või plastmassist nurgik-andureid, mis ei ole piisavalt tugevad ja jäävad silma häirima.

Garderoobide ja kappide sisustamiseks vajaliku furnituuriga saate teha valiku erineva disainiga korvide, sahtlite, kingariiulite, püksi-seelikuhoidjate, lipsuhoidjate, riidepuutorude, väljatõmmatavate peeglite ja riiulite hulgast.

Lisaks pakume erinevaid valgustuse lahendusi. Mööbli osa puhul soovitame kindlasti kaaluda, kas osta odavat toodet, mis esmapilgul oluliselt ei erine pisut kallimast, aga mõne aasta möödudes on erinevus oluline või osta väheke kallim mööbel, mis on vastupidavam ja näeb ka 10 aasta pärast sama hea välja kui täna.

Liuguksed.

Liuguste puhul toome välja 4 müügiargumenti: raamprofiili materjal, raamprofiili seinte paksus, ukse sisumaterjalide valik ja rullikute konstruktsioon.

Nii mõnedki konkurendid pakuvad liugukse raamiks nn plekkprofiile, mis on valmistatud eelpainutatud terasplekist. „Teras“ jätab küll algselt kvaliteetse mulje, kuid tal on omad miinused alumiinumprofiili kõrval.

Peamiselt on probleem läbipainduvuses ja oma algse kuju taastamises, mis on Alumiiniumprofiili puhul kordades parem. L-uks kasutab liugukse raamiks ainult alumiiniumprofiile.

Lisaks on eelpainutatud terasplekkprofiilidega puuduseks see, et need roostetavad lõikeservadest, mida alumiiniumi puhul kunagi ei ole. Samuti ei püsi näiteks peegel plekkprofiilis nii hästi paigal, kuna plekk „väsib“ ja haare ümber peegli nõrgeneb.

Seetõttu on tihti probleemiks peegli nn värisevus ja iseäralik ebameeldiv plärisev heli, mis ust liigutades tekib. Raamprofiili paksus on oluline uste läbipainduvuse seisukohalt. Paljude teiste tootjate ukseprofiilid on ca 1/3 võrra kergemad, kui meil kasutusel olevad.

Kaalust tulenevalt on selge, et kergemates raamprofiilides on vähem alumiiniumi, ehk siis nende läbipainduvus on ka seetõttu suurem. Meie salongides on võimalik teha valik kuue erineva disainiga erinevates värvitoonides alumiiniumprofiili vahel.

Lisaks sellele on meil laialdane melamiin- ja spoonkattega liugukse raami profiilide valik. Pakume liuguste sisumaterjalidena palju erinevaid toone melamiinkattega puitlaastplaate, erinevat tooni peegleid ja värvitud klaase, dekoratiivkiledega kaetud klaase ning bambussisusid.

Rataste konstruktsiooni erinevus seisneb ülarullikute pöörlemismehhanismis, ehk siis selles, kas rullikul on kasutatud metallist tolmukindlalt suletud kuullaagrit või mitte. Kui kuullaagrit ei ole, siis on aja jooksul rullikute kulumine rulliku pöörlemisteljeümber kiirem ja ajahambale vastupidamine halvem.

Aja möödudes kulub rulliku telje ümber ava suuremaks ja rullikule tekib loks, mis tekitab ukse liigutamisel müra ja hiljem järjest suuremaks kuludes lõpuks rullik puruneb.

Meie kasutame tolmukindla kuullaagriga rullikut, mille tootjapoolne garantii on 10 aastat. Kui peate eelpool nimetatud kvaliteedi küsimusi oluliseks, siis soovitan teil kaaluda kumba pakkumist päriselt eelistada, kas odavat ja mitte nii töökindlat ning kesise väljanägemisega toodet või natukene kallimat ja vastupidavat ning nägusat toodet paljudeks aastateks.

Liuglev Uks peab hea kvaliteediga toote müümise juures oluliseks professionaalse ja meeldiva teeninduse osutamist ning tarnetähtaegadest kinnipidamist.

Ootame Teid oma salongidesse, et leida üheskoos just Teile sobiv sisekujunduse lahendus.

Teie idee, meie teostus

Võta meiega ühendust ja leiame koos just Sulle sobiva lahenduse.