Lükanduksed annavad garderoobi kapile parima väljanägemise ja mugava kasutuse

Liuguksed on sobivaim ja tänapäeval levinuim garderoobikapi uste lahendus kuna liuguksed ei vaja avamiseks kapi ette ruumi. Liuguste jaoks on vajalik jätta kapi kogu sügavusest vähemalt 10cm. Nii saavad uksed vabalt liikuda ja ei ole ohtu, et need vastu riiuleid või kapi vaheseinu käima hakkaksid.

Ühe kapi liuguksed on soovitatav teha võrdsete laiustega.

– Liuguste laiused võivad varieeruda ca 50cm – 1,5m (harvemini ka kuni 2,0m) Liuguste mõistlik laius on üldjuhul ca 70cm – 1m.
– kõrgused üldjuhul 2 – 2,7m, (vahel ka alla 2m ja harvemini üle 2,7m).
– Suuremate uste jaoks tuleks kasutada jäigemaid liuguste küljeprofiile. Liuglev Uks pakub laia valikut erinevate tugevuste ja väljanägemistega ning värvidega liugusteprofiile.

Liuguste arvu planeerides ja nende laiust arvestades tuleks arvesse võtta ka kapi riiulite ja vaheseinte paiknemist. Hea oleks planeerida vaheseinad liuguste ülekatetega samasse kohta.

Riiulisüsteemi planeerides tuleks arvesse võtta, et nii on võimalik kõige hõlpsamini ja mugavamalt riiulitele ja riietele ligi pääseda. Kaasaegsete liuguste pea lahutamatuks osaks on ka liugustele paigaldatud nn. pehme sulgumise süsteem, mis võimaldab liuguksi mugavamalt sulgeda.

Pehme sulgumise süsteem peatab liugukse liikumise enne ukse jõudmist kapi küljeseina või toa seina vastu ja sulgeb seejärel ukse vaikselt ja mugavalt.

Tutvu liuguste profiilide ning sisude valikuga meie kodulehel ja alati olete oodatud meie salongidesse, kus on näha suuremalt kogu meie pakutav valik.

Teie idee, meie teostus

Võta meiega ühendust ja leiame koos just Sulle sobiva lahenduse.