Riiulisüsteemi koostamisel looge esmalt ülevaade, mida kapis hoidma hakatakse, selle alusel sate teha plaani, kui palju on vaja riiuleid, korve torusid jne. Riiulid on soodsaim lahendus garderoobisüsteemi loomiseks, need asendavad lihtsasti korve ja sahtleid ja on hinnalt soodsamad. Korve soovitame kasutada sallide, mütside, kinnaste ning sokkide, pesude jne. hoidmiseks.
Kõrgema servaga korvid võiksid olla suuremate esemete hoidmiseks, madalamad korvid aga väiksemate asjade hoidmiseks. Sahtleid soovitame kasutada peamiselt sukkade, sokkide ja väikese pesu hoidmiseks. Esiku garderoobis jalatsihooldusvahenditele, võtmetele.
Sahtlite, korvide ja välja tõmmatavate riidepuutorudega tuleb kindlasti silmas pidada asjaolu, et need liuguste tagant kindlasti ka välja saaksid käia.
Korvid ja sahtlid on mõttekas planeerida samasse riiulipüstakusse. Sahtlid on mõttekas paigutada kapi äärtesse ja nende asukoht võiks olla ca 5 kuni 150cm kõrgusel põrandast. Liuglev Uks pakub sahtleid 100% avanevate ja pehmelt sulguvate siinidega, mis annab eriti hea ligipääsetavuse sahtlites olevatele asjadele ja tagab mugava kasutuse pikkadeks aastateks. Lisaks vajadusel paneme sahtlisse LED valgustuse.
Korvide ja sahtlite kinnitamine toa seina külge ei ole mõttekas ja üldjuhul ka võimalik. Alati on parem sinna lisada kapi küljesein, kuna toa seinad võivad olla kõverad ja ebasümmeetrilised ja siis ei pruugi korvid ja sahtlid korralikult liikuda. Otse toa seina külge võib kinnitada mõne üksiku riiuli või siis riidepuutorud.
Korvide alla on soovitatav lisada lisariiul, mis hoiab küljeseinad paralleelsed ja see lisab korvidele parema liikuvuse. Samuti ei pea siis küljeseinu kinnitama kruvidega toa põranda külge.
Kui sahtel asetseb madalal peaaegu vastu põrandat, siis on vajalik sahtli alla lisada sokkel (ca 5cm) või vähemalt riiul, et sahtli esipaneel sahtlit avades vastu põrandat ei läheks.
Lisaks võib ruumi parema ära kasutamise ja riiete heade hoiutingimuste eesmärgil kasutada kapis kingakorve, kingareelinguid, püksiriputeid, lipsuhoidjaid ja miks ka mitte ka nagisid või välja tõmmatavaid koristustervete hoidjaid ja peegeid.
Kui on tegu magamistoas asuva garderoobikapiga, siis on mõttekas jätta kappi ka koht tolmuimeja, triikimislaua ja kokkupandava pesukuivatusresti jaoks. Selleks tuleks need ära mõõta ja vastavalt sellele see ruum kapis eraldada. Vahel on ka kasulik kapi ja nishi- või toaseina vahele jätta ca 20mm laiune riiuliteta osa, kuhu on mugav panna pikemad esemed nagu suusad või koristustarbed jne.
Kui garderoobi jaoks on olemas nish või eraldi garderoobituba, siis enamasti ei ole mõttekas külje ja vaheseinu teha täpselt toa laeni. Piisab, kui külje ja vaheseinad on ca 2 – 2,1m kõrgused nii, et ülespoole tekib üks suur, kogu kapi laiuses olev riiul. Sinna on samuti mugav paigutada erinevaid pikemaid ja suuremamõõtmelisi asju (näiteks kohvrid, talvesaabaste karbid, sporditarbed jne.)
Kui on olemas garderoobinish ja selle ette on planeeritud liuguksed mis kinnituvad toa lae ja põranda vahele ja asetsevad kapi küljeseinte (või ka nishiseinte) vahel, siis võib riiulisüsteemile sarnaselt eelmisele punktile jätta vaheseinad ainult kuni kõrguseni ca 2 – 2,1m Juhul kui kapile on planeeritud lagi, siis tuleks selle puhul arvestada maksimaalseks laiuseks ilma vahetoeta kuni 1,2m.